КИЇВ (QHA) -

Якщо Україна не проводитиме земельну реформу, але виконає інші умови, вона може отримати п'ятий транш від Міжнародного валютного фонду восени цього року, у вересні або жовтні. Про це кореспонденту QHA повідомив присутній на круглому столі в Інституті Горшеніна керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Concord Capital Олександр Паращій.

— Земельна реформа важлива, але я думаю, добре, що ведуться дискусії про те, щоб цього разу виключити земельну реформу. Чесно кажучи, я не бачу, як цей парламент будь-яку земельну реформу зможе проголосувати. Інші пункти пенсійна реформа, служба фінансових розслідувань, приватизація... Може, когось нарешті посадять з корупціонерів. А ось земельна реформа навряд чи, сказав він.

На думку аналітика, якщо питання земельної реформи виключити, велика ймовірність того, що у вересні-жовтні Україна все-таки отримає наступний транш МВФ.

Нагадаємо, у березні 2015 року МВФ відкрив для України чотирирічну програму EFF загальним обсягом близько $ 16,75 млрд з першим траншем 5 млрд.

Спершу передбачався щоквартальний перегляд програми і виділення 2015 року ще трьох траншей по 1,6 млрд. Зі зменшенням квартальних траншів у 2016-2018 рр. до 0,6 млрд.

Україна змогла з невеликою затримкою отримати другий транш на 1,7 млрд. на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку із невиконанням ряду умов, політичною кризою в країні та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі 1 млрд тільки в середині вересня, а четвертий $ 3 квітня 2017 року.

Згідно з новим графіком, до кінця 2017 року були заплановані три перегляди: четвертий — в середині травня, п'ятий — в середині серпня, шостий — в середині листопада. У разі успішного виконання владою встановлених програмою вимог Україна за підсумками четвертого перегляду може залучити 1,907 млрд, за підсумками п'ятого — 1,28 млрд, за підсумками шостого — 1,28 млрд дол.

2018 року плануються ще чотири перегляди, за підсумками яких Україна зможе залучити близько 955 млн.

QHA