КИЇВ (QHA) -

Робота над законопроектом «Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей» завершена.

Наступного тижня очікується його внесення на розгляд до Верховної Ради України, повідомив Укрінформу високопоставлений чиновник, причетний до розробки документа.

— У даний час завершена робота над законопроектом «Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей». Проведено відповідні консультації з нашими стратегічними партнерами і враховані їх побажання. Очікується, що документ буде поданий до парламенту на наступному тижні, — сказав він.

За його словами, можливо, суб'єктом законодавчої ініціативи виступить президент України Петро Порошенко.

— Законопроект визначає нові правові рамки тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей. Серед його ключових положень — те, що Росія на законодавчому рівні визнана агресором, який окупував частину територій Сходу України. Вводиться термін «російська окупаційна влада», — повідомив співрозмовник.

У законопроекті визначається, що всі «нормативні акти», прийняті російської окупаційної владою, є недійсними, також забезпечується право власності громадян окупованих територій.

Варто зазначити, що формат нинішньої антитерористичної операції на Донбасі буде змінений.

При цьому джерело підкреслило, що положення законопроекту йдуть «у руслі Мінських домовленостей і не суперечать їм».

Також, у разі схвалення, новий закон дасть Україні більше можливостей у плані відстоювання своєї позиції в міжнародних судах, посилить українську позицію з приводу миротворчої місії на Донбасі, буде сприяти визнанню Росії агресором також іншими країнами-партнерами.

У той же час законопроект «Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей» необхідно прийняти якомога швидше з тим, щоб він набрав чинності до 18 жовтня цього року, вважає чиновник.

Це пов'язано з необхідністю продовження ще на один рік дії статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» — єдиній діючій статті даного закону.

Ця стаття прийнятого у 2014 році закону передбачає, що «тимчасово, на три роки з дня набрання чинності цим законом, вводиться особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Джерело: Укрінформ

QHA