СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Кримська правозахисна група опублікувала черговий моніторинговий огляд про порушення прав людини в окупованому Росією українському Криму за травень 2017 року, повідомляється на сторінці організації в Фейсбук.

Зокрема, правозахисники зібрали інформацію про політично мотивовані кримінальні переслідування, у тому числі по «справі 26 лютого», «справі Хізб ут-Тахрір», «справі українських диверсантів» і «справі Володимира Балуха».

До розділу «Свобода слова і висловлення думки» потрапили справи кримського журналіста Миколи Семени, а також «справа Ільмі Умерова» і «справа Сулеймана Кадирова».

В огляді, зокрема, повідомляється про затримання редактора кримськотатарської газети «Авдет» Шевкета Кайбуллаєва, обшуки у кримськотатарських активістів Тофіка Абдулгазієва, Ризи Ізетова, Надіра Мамбетшаєва, затримання Сулеймана Кадирова при покладанні квітів до пам'ятника жертвам депортації, а також затримання водіїв, які рухалися з кримськотатарськими прапорами, і факти перешкоджання журналістській діяльності.

Кримська правозахисна група (КПГ) — організація кримських правозахисників і журналістів, метою якої є сприяння дотриманню і захисту прав людини в окупованому Криму.

Як раніше повідомляло QHA, Міністерство закордонних справ України зажадало від російської сторони виконувати наказ Міжнародного суду ООН про припинення протиправних дій стосовно представників кримськотатарського народу.

ФОТО: інтернет

QHA