КИЇВ (QHA) -

Нового Верховного комісара ООН з прав людини та екс-президента Чилі Мішель Бачелет після ознайомлення з ситуацією щодо прав людини в Криму запросять в Україну. Про це заявив у Києві 28 серпня постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, передає кореспондент QHA.

— Зараз готується низка листів і звернень до неї (Мішель Бачелет — ред.) з нашого боку, мета яких — ознайомити її з ситуацією. Вона відомий політик, досвідчена людина, але зрозуміло, що вона не знає багатьох нюансів, що саме відбувається в Криму. Їй потрібен час це все прочитати, ті ж рішення ООН. Я абсолютно впевнений, що їй передадуть запрошення і ми спробуємо зробити так, щоб хоча б до кінця цього року, або один з перших її візитів був саме в Україну. Її попередник (Зейд аль-Хуссейн — ред.), на жаль, так і не доїхав до України, він робив багато красивих заяв, але реально він мало що зробив, завжди знаходив якісь відмовки і так далі, — повідомив Єльченко.

Нагадаємо, Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй затвердила кандидатуру колишнього президента Чилі Мішель Бачелет на посаду Верховного комісара ООН з прав людини 11 серпня.

Мішель Бачелет двічі обіймала пост президента Чилі у 2006 – 2010 рр. і 2014 – 2018 рр. У 2010 році вона очолила тоді створену структуру "ООН – жінки".

Верховний комісар ООН з прав людини обирається на чотири роки. Бачелет стане сьомим комісаром з прав людини з моменту заснування цієї посади у 1993 році.

QHA