КИЇВ (QHA) -

Обов'язки глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і заступника генерального прокурора України Назара Холодницького виконують його перший заступник у САП і глава Генеральної прокуратури України. Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко під час брифінгу.

— САП керує зараз перший заступник Холодницького (Максим Грищук), — зазначив він.

Луценко підкреслив, що заступник голови САП виконує тільки ті обов'язки, які стосуються діяльності безпосередньо САП, а повноваження Холодницького на посаді заступника генпрокурора Луценко частково взяв на себе.

Генпрокурор додав, що заступники голови САП не мають права виконувати роботу заступника генпрокурора.

— Певну частину функцій пана Холодницького може тимчасово виконувати генеральний прокурор. Це дуже маленькі функції. Наприклад, підписи під підозрами щодо окремої категорії підозрюваних, — сказав він.

QHA повідомляло, що генеральний прокурор України Юрій Луценко зажадав звільнити Назара Холодницького. Луценко зазначив, що з відповідним поданням він звернувся до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

У свою чергу, Назар Холодницький заявив, що його можливе звільнення і виклик на допит до ГПУ — «цілеспрямована політична акція».

Пізніше Холодницький зазначив, що має намір просити кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів про своє відсторонення від посади. Холодницький заявив, що ГПУ відкрила проти нього кримінальне провадження у справі про розголошення даних досудового розслідування.

QHA