КИЇВ (QHA) -

За словами члена «Національного корпусу» Олександра Алфьорова, відсторонений від посади голови Державної фіскальної служби Роман Насиров може покинути будівлю суду, але якщо він втече, то це стане результатом тривалого розгляду його діяльності.

— Насирова зможе вийти із суду тільки після його арешту. Якщо він спробує вийти, то активісти будуть цьому перешкоджати. Всю ніч Насиров просидів у суді, так як ми стежили за ним і бачили, що він знаходиться у будівлі, — сказав Олександр Алфьоров.

До того ж він почав показувати журналістам фото на своєму телефоні, де Роман Насиров сидить у кріслі.

Відповідаючи на питання журналістів, Алфьоров додав, що судове засідання про продовження запобіжного заходу для Насирова почнеться о 12:30.

Зі свого боку народний депутат Мустафа Найєм сказав пресі, що є ризик того, що Роман Насиров може покинути країну.

Адвокат Ігор Черезов відмовився коментувати журналістам самопочуття свого підзахисного, тільки додав, що з їхнього боку не було ніяких спроб затягнути справу.

Нагадаємо, 5 березня відбулося засідання суду для обрання запобіжного заходу Роману Насирову. У висновку Інституту кардіології йдеться про те, що Насиров не потребує невідкладної медичної допомоги. Захист оголосив відвід судді на підставі незабезпечення рівних прав у судовому процесі. Суддя Бобровник повідомив, що оскільки в Солом'янському суді Києва немає додаткового чергового судді, продовжити засідання неможливо. Термін затримання Романа Насирова закінчився ввечері в неділю, 5 березня.

QHA повідомляло, що Насирову інкримінують статтю 364 Кримінального кодексу — зловживання владою або службовим становищем. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підтвердило інформацію про затримання Насирова в рамках розслідування так званої «газової справи Онищенка».

3 березня Кабмін відсторонив Насирова з посади голови ДФС, поклавши обов'язки глави відомства на в.о. заступника голови ДФС Мирослава Продана.

4 березня Насирова перевезли з «Феофанії» до інстиуту кардіології ім. Страженка для підтвердження або спростування його поганого стан здоров'я. Однак, за словами адвоката Насирова, лікарі не змогли встановити діагноз чиновнику.

Варто відзначити, що Спеціальна антикорупційна прокуратура хоче попросити у суду відпустити Насирова під заставу в 2 мільярди гривень.

QHA