КИЇВ (QHA) -

Вчора, 9 вересня, відбулася зустріч Голови Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутату України Рефата Чубарова з представниками ОБСЄ – радником з питань національних меншин ОБСЄ Матіасом Цандером, радником з питань прав людини Катажиною Венцель.

Гості розповіли щодо направлень діяльності ОБСЄ в Україні, зокрема, щодо одного із надважливих - моніторинг ситуації на Донбасі, який пов'язаний із дотриманням домовленостей щодо режиму зупинки вогню.

Також найбільшими направленнями в діяльності місії ОБСЄ в Україні є моніторинг ситуації з дотриманням прав людини, вивчення стану і проблем національних меншин в Україні, програми допомоги і соціальної адаптації для переселенців, що прибули до різних регіонів України з окупованої території та ін.

Гості повідомили, що моніторингові місії працюють на території всієї країни, за виключенням тимчасово окупованого Криму.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров відзначив, що питання про допуск міжнародних моніторингових місій на територію півострова зажди був одним із найперших, про яке говорили члени Меджлісу на зустрічах з представниками іноземних урядів і міжнародних організацій, оскільки питання безпеки і дотримання прав людини залишається найбільш складним на півострові.

Особливу увагу гостей привернула ситуацію, пов’язана з анонсуванням транспортного блокування Криму.

Інформацію про майбутнє блокування була озвучили лідери кримськотатарського народу на прес-конференції, що відбулася 8 вересня в Києві.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу наголосив, що подібна акція – один із кроків на дії країни, що несе повну відповідальність за добробут громадян на захопленій території, а також спроба привернути увагу світової спільноти до погіршення становища кримськотатарського народу.

- Тільки за минулий рік з України до Криму було доставлено майже 500 млн доларів. Ми хочемо, щоб питання забезпечення Криму був напряму пов'язаний зі становищем і дотриманням прав людини на півострові. Ми залучили для вирішення цієї ситуації увагу і президента, і прем’єр-міністра України, але відміна Закону про ВЕЗ, згідно з яким ведеться торгівля, не в наших силах. На нашу думку, Україна повинна самостійно приєднатися до міжнародних санкцій, до яких вона закликає світову спільноту, - сказав Чубаров.

Також голова Меджлісу зазначив, що громадянська акція в жодному випадку не спрямована на звичайних громадян, котрі повинні мати можливість безперешкодно пересуватися:

- Ми закликаємо уряд України взяти під контроль питання створення спеціальних хабів – оптово-роздрібних місць на території материкової України, куди кримчани і, хто бажає, зміг би приїздити за покупками для себе і своєї сім’ї, - сказав Чубаров.

QHA