ВІДЕНЬ (QHA) -

Представник ОБСЄ з питань свободи преси Харлем Десір закликав негайно звільнити українського журналіста і блогера Станіслава Асєєва, який ось уже рік незаконно утримується бойовиками в ОРДЛО.

За його словами, на триваюче затримання Асєєва не можна закривати очі.

Десір зазначив, що відсутність можливості зв'язатися з ним викликає занепокоєння.

— Журналіст у полоні вже більше року і відсутність доступу до нього викликає занепокоєння щодо його життя. Я закликаю до його негайного звільнення з гуманітарних міркувань.

У повідомленні наголошується, що Асєєв був затриманий бойовиками "ДНР" на початку червня 2017 року в Донецьку. Харлем Десір порушив питання про звільнення Асєєва рік тому і продовжує привертати увагу в цій справі під час своїх візитів до України і Росії.

— Я закликаю усіх членів ОБСЄ посилити тиск на відповідних осіб в Донецьку. Усі зацікавлені сторони, які можуть вплинути на ситуацію, мають допомогти у звільненні Станіслава Асєєва, — сказав Харлем Десір.

Раніше повідомлялося, що у полоненого бойовиками журналіста Асєєва погіршився стан здоров'я. Його й надалі мучить хронічний бронхіт.

Як заявив екс-нардеп Єгор Фірсов, Асєєва утримують на території колишнього заводу, відомого як «Ізоляція». Окрім цього, екс-депутат додав, що планується випуск збірника статтей Асєєва, які він писав про ситуацію в ОРДЛО.

Нагадаємо, 6 червня 2017 року в Донецьку зник безвісти журналіст і письменник Станіслав Асєєв, який пише під псевдонімом Станіслав Васін, який вирішив залишитися на тимчасово непідконтрольній Україні території, щоб бути у центрі подій і розповідати про те, що відбувається в окупації.

QHA