КИЇВ (QHA) -

Затримання активіста правозахисної організації "Кримська солідарність" Сервера Мустафаєва викликало обурення у соціальних мережах.

У Twitter і Facebook з'явився хештег #FreeMustafayev.

Так, посол України в Туреччині Андрій Сибіга рішуче засудив затримання окупаційними властями Криму активіста "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва.

За словами дипломата, активіст відомий своєю безстрашною діяльністю на півострові щодо забезпечення прав кримських татар і українців.

— Репресії мають припинитися, — закликав Сибіга.

У свою чергу, представник Меджлісу кримськотатарського народу в Туреччині, глава Фонду «Емель», продюсер державної телерадіокомпанії Туреччини Зафер Каратай написав, що репресії в Криму не припиняються.

Радник голови Меджлісу кримськотатарського народу Арсен Жумаділов зазначив, що Мустафаєв відрізняється чесністю, енергійністю, розумом і богобоязливістю.

Відзначимо, що сьогодні, 21 травня, в окупованому Криму в Бахчисараї силовики провели обшуки в будинках кримських татар Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова. У будинку Едема Смаілова заблокували трьох дітей, його дружину в будинок не впустили. До Мустафаєва силовики не пустили адвоката Еміля Курбедінова.

Незабаром МЗС України заявило, що російські окупанти намагаються придушити свободу кримських татар. Київ апелюватиме до міжнародних судів у зв'язку із затриманням Сервера Мустафаєва і Едема Смаілова.

QHA