КИЇВ (QHA) - -

Прокуратура просить 15 років позбавлення волі для колишнього президента України Віктора Януковича.

Як повідомила в своєму Facebook прес-секретар Генеральної прокуратури України Лариса Сарган, звинувачення також просить стягнути з екс-президента близько 100 тисяч гривень процесуальних витрат.

- На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, прокурори просили призначити Януковичу покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Відзначимо, справа про держзраду екс-президента України Віктора Януковича розглядається в Оболонському районному суді Києва. В ході судового засідання пройшли дебати.

Державний адвокат екс-президента Юрій Рябовол, проти якого виступають інші адвокати екс-президента, попросив дати йому час на ознайомлення зі справою. Він заявив, що йому треба три місяці на ознайомлення зі справою і що він готовий зустрітися з Януковичем.

У підсумку судді оголошують перерву на місяць - такі засідання відбудуться 13 і 14 вересня. Резервні дати - 17 і 18 вересня. Засідання призначено на 10 ранку.

QHA повідомляло, що екс-охоронець Януковича Костянтин Кобзар назвав причину втечі екс-президента з України. За словами Кобзаря, Янукович заявив, що ситуація в Україні має ознаки громадянської війни, і тому він нібито прийняв рішення тимчасово покинути країну, щоб врегулювати ситуацію політичним шляхом.

Відзначимо, екс-президента звинувачують у скоєнні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, в порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто злочини, передбачені ч.1 ст .111, ч.5 ст.27, ч.3 ст.110, ч.2 ст.437 Кримінального кодексу.

QHA