БУДАПЕШТ (QHA) -

Посол України в Угорщині Любов Непоп засудила візит до окупованого Криму одного з лідерів української громади Угорщини.

Дипломат написала на своїй сторінці у Facebook, що йдеться про Анатолія Бурого, який є депутатом Державного самоврядування українців Угорщини і главою органу самоврядування одного з районів Будапешта. Бурий відвідав Алушту в травні минулого року, порушивши встановлений порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України.

Посол повідомила, що під час візиту Бурий виступав на організованих окупаційною владою Алушти заходах. Зокрема, він очолив делегацію мерії Будапешта і просував ідею налагодження контактів між Угорщиною та окупаційними властями Криму.

Непоп зазначила, що Бурий порушив законодавство України і резолюції Генасамблеї ООН, і його дії йшли врозріз з офіційною позицією Угорщини, яка підтримує територіальну цілісність України.

Любов Непоп розраховує, що українська громада Угорщини дасть належну оцінку протизаконним діям етнічного українця.

Раніше посол України у Великій Британії Наталя Галібаренко засудила візит британського депутата від Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) і євродепутата Білла Етеріджа в окупований Росією Крим.

За її словами, відвідування українського півострова без згоди Києва не тільки суперечать національному законодавству, а й офіційній позиції уряду Великобританії.

QHA