БЕРЛІН (QHA) -

Консервативний блок у складі Християнсько-соціального союзу (ХСС) і Християнсько-демократичного союзу (ХДС) на чолі з канцлером Ангелою Меркель переміг на парламентських виборах у Німеччині.

Про це свідчать попередні офіційні результати голосування за підсумками обробки всіх бюлетенів, оголошені в ніч на понеділок.

Згідно з даними, блок ХДС/ХСС підтримали 33% виборців. За Соціал-демократичну партію Німеччини (СДПН) на чолі з Мартіном Шульцем проголосували 20,5% виборців. Обидві партії зазнали помітних втрат у порівнянні з підсумками виборів у 2013 році.

На третьому місці — правопопулістського "Альтернатива для Німеччини" (АДГ) з 12,6% голосів. Вона вперше потрапляє до Бундестагу. Далі йдуть: ліберальна Вільна демократична партія Німеччини (ВДП) c 10,7%, Ліва партія — c 9,2% і "Союз-90"/"зелені" — c 8,9%.

Решта партій набрали менше п'яти відсотків, необхідних для проходження до парламенту.

Остаточні підсумки голосування будуть офіційно підбиті приблизно через тиждень після виборів.

Як повідомляло QHA, Соціал-демократична партія Німеччини не планує створювати коаліцію в Бундестазі. Виступаючи у штабі СДПН після завершення голосування на парламентських виборах, лідер партії Мартін Шульц заявив, що його партія буде в опозиції.

Джерело: Deutsche Welle

ФОТО: Imago

QHA