ЄРУСАЛИМ -

Ізраїльська поліція демонтувала залізні огорожі біля входу до однієї із святинь ісламу — мечеті Аль-Акса в Єрусалимі. За рішенням Військово-політичного кабінету Ізраїлю напередодні були також прибрані металодетектори на вході на Храмову гору.

Дії представників правопорядку Ізраїлю викликали радість у палестинців, які зібралися біля «Левового» входу до мечетьі Аль-Акса.

— Будемо чекати повного завершення роботи технічної групи, що вивчає ситуацію в районі святині. Ще не будемо поспішати з відвідуванням мечеті та приймемо конкретне рішення за підсумками обговорень, — повідомив агентству «Анадолу» глава Фонду мечеті Аль-Акса Омар Кісвані.

У свою чергу, прес-секретар фонду Фірас Дібс привітав стійкість і самовідданість палестинського народу.

Нагадаємо, 14 липня співробітники поліції Ізраїлю застрелили трьох палестинців у одній зі святинь ісламу — мечеті аль-Акса в Єрусалимі. За версією ізраїльської сторони, озброєні палестинці відкрили вогонь по співробітниках сил правопорядку. У поліції Ізраїлю повідомили, що під час операції з ліквідації нападників були важко поранені двоє ізраїльтян.

Після цього Ізраїль на три дні закрив мечеть Аль-Акса, а після відкриття встановив біля воріт святині металодетектори. Дії ізраїльської сторони викликали бурю невдоволення в ісламському світі. Палестинці відмовилися проходити через рамки металодетекторів і здійснювали намаз біля стін священної мечеті. Ці події стали причиною зростання напруженості у регіоні.

ФОТО і джерело: АА

QHA