КІРОВСЬКИЙ (QHA) -

"Кіровський районний суд" визнав винною кримськотатарську активістку Зарему Куламетову в "образі представника влади", повідомляє правозахисна організація КримSOS.

Куламетову визнали винною за статтею 319 КК РФ — "образа представника влади".

Суд призначив їй 250 годин примусових робіт і виплату компенсації "постраждалому" в розмірі 20 тисяч рублів.

Відзначимо, що "прокуратура" просила "суд" призначити Куламетовій 300 годин виправних робіт і виплату компенсації у розмірі 50 тисяч рублів.

У свою чергу, адвокат Куламетової Еміль Курбедінов заявив, що слідство без проведення експертизи трактувало слова Куламетової як образливі.

Також він зазначив, що сторона обвинувачення не довела провини його підзахисної на законній підставі. Курбедінов попросив "суд" виправдати Зарему Куламетову через відсутність складу злочину.

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму в Кіровському районному "суді" на засіданні у справі Зареми Куламетової сторона обвинувачення зажадала долучити до матеріалів відеозапис з особистого телефону співробітника поліції, де нібито зображені кадри його образи.

Нагадаємо, 22 січня в будинок Зареми Куламетової увірвалися співробітники поліції і почали вимагати пояснень у зв'язку із нібито скаргою про образу "начальника МВС Росії у Кіровському району". Самої скарги у них не виявилося, тому Зарема Куламетова відмовилася спілкуватися, і силовики змушені були піти ні з чим.

Але вже 5 лютого Зарему Куламетову викликали до Кіровського райвідділку поліції. Цього разу їй повідомили, що вона підозрюється в образі співробітника поліції. Вона нібито образила поліцейського, "погрожуючи його життю та здоров'ю", в день затримання її сина Гірая Куламетова.

QHA