ЯЛТА (QHA) -

Головдержекспертиза Росії схвалила проект реставрації палацу «Ластівчине гніздо» в окупованому Криму в Ялті. Про це повідомили у прес-службі Головдержекспертизи.

Окупанти мають намір провести роботи з реставрації віконних перемичок, дверних прорізів, цокольної частини об'ємів вхідної зони і вежі, поверхні камінної труби.

— Окрім того, проектними рішеннями передбачено архітектурно-художнє освітлення об'єкта, а для кращого сприйняття палацу-музею у темний час доби буде зроблено підсвічування скелі, на якій він споруджений, — йдеться у повідомленні.

Фінансування на проект нібито виділить так звана «Федеральна цільова програма розвитку Криму».

QHA повідомляло, що в Криму проводять незаконні розкопки і бурять скелю, на якій стоїть «Ластівчине гніздо». У зв'язку із цим, ЮНЕСКО висловило стурбованість ситуацією у сфері культури в Криму.

Нагадаємо, підконтрольна Кремлю «влада» закрила «Ластівчине гніздо» в Криму для відвідування туристів на 3 роки. Причиною закриття, за офіційною версією, названа реконструкція і ремонтні роботи, а за неофіційною — палац закритий через будівництво елітних вілл по сусідству.

QHA