СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

В окупованому Криму придумали спосіб для демонтажу будівель — посилаючись на "закон" про особливі архітектурно-планувальні зони. Про це заявив "глава" Криму Сергій Аксенов.

За його словами, в рамках архітектурно-планувальних зон є можливість зносити споруди і будівлі, побудовані з порушенням українського законодавства.

— Хоча механізм ще не до кінця відпрацьований, не обкатаний. Ми зараз буквально дивимося, як він буде діяти, правозастосування почалося. Січень місяць покаже, які результати якщо щось не працюватиме, ми ще раз вийдемо з поправками на регіональне, а якщо треба буде, на федеральне законодавство, сказав він.

Відповідно до прийнятого в липні 2017 року "закону", зона з особливою архітектурно-планувальною організацією території є зоною з особливими умовами використання території, що включає землі, земельні ділянки і розташовані на них об'єкти нерухомого майна, в межах якої встановлюється особливий правовий режим її використання.

Нагадаємо, що до категорію зони з особливою архітектурно-планувальною організацією вже віднесена територія Великої Ялти, де будь-які будівельні роботи мають бути санкціоновані особисто "главою" уряду Криму.

Раніше повідомлялося, що "Рада міністрів Криму" передала Російському Федеральному агентству залізничного транспорту 70 земельних ділянок у Ленінському районі під залізничні підходи до Кримського мосту.

Відповідне розпорядження ухвалили на засіданні маріонеткового уряду.

QHA повідомляло, що так званий "уряд Севастополя" прийняв розпорядження про вилучення для потреб міста земельних ділянок і нерухомості в районі Балаклавської бухти.

Йдеться про всі причали і прилеглі до них земельні ділянки на східному березі Балаклавської бухти, які на даний момент перебувають у приватній власності і використовуються на правах оренди.

Зазначимо, раніше окупанти з гордістю рапортували про те, що за 2017 рік через будівництва траси "Таврида" у кримчан було вилучено понад 1 тис. ділянок землі сільськогосподарського призначення.

QHA