МОСКВА (QHA) -

Окупаційна "влада" Криму розробляє угоду про співпрацю з Сирією, яка передбачає створення робочої комісії і торгових домів. Про це повідомив підконтрольний Кремлю віце-прем'єр анексованого півострова Георгій Мурадов.

Окупанти також планують налагодити з Сирією портову співпрацю.

— Ми почали розгляд питань, які дадуть вагомий економічний результат, корисний для кримчан і сирійців. Це, зокрема, прямі торгівельні операції, що особливо важливо, враховуючи перебування Криму й Сирії під санкціями Заходу, — зазначив Мурадов.

За його словами, під час Ялтинського міжнародного економічного форуму, який відбувся у квітні, сторони підписали деякі меморандуми і наразі «готується угода про торгівельно-економічне, науково-технічне і культурно-гуманітарне співробітництво».

— Ще одну угоду плануємо підписати з міністерством економічного розвитку і зовнішньої торгівлі Сирії, в якій передбачено створення двосторонньої робочої комісії і формування торгових домів.

Також окупований півострів планує заснувати спільну з Сирією судноплавну компанію.

— Щодо прямих зв'язків поки маємо на увазі вантажні перевезення і на перспективу — круїзні лінії, які могли б охоплювати чорноморські регіони, включаючи Абхазію. Наш товаропотік становить понад 10 млн тонн на рік. Порти вільні, їм потрібно розвиватися. Ми вирішили динамічно розвивати двосторонні зв'язки.

Так, окупаційна "влада" хоче імпортувати з Сирії цитрусові (апельсини, лимони, грейпфрути), а також горіхи й фініки.

QHA повідомляло, що окупанти збільшили експорт зерна з Криму до Сирії, оскільки нібито існують домовленості щодо продажу надлишків сільськогосподарських культур. При цьому, зростання поставок зерна з Криму підтримує режим Башара Асада. У свою чергу, анексований півострів може отримувати натомість за пшеницю продукти з Сирії, такі як оливкова олія.

Джерело: ТАСС

QHA