СЕВАСТОПОЛЬ/АК'-ЯР (QHA) -

«Возз'єднання Севастополя з Росією» є «актом відновлення історичної справедливості», заявив президент РФ Володимир Путін, повідомляє «Інтерфакс».

В ході зустрічі з вченими в музеї-заповіднику «Херсонес Таврійський» президент нагадав, що «міста союзного підпорядкування, яким був і Севастополь, згідно з домовленостями, після розпаду СРСР відходили Росії».

- Однак про Севастополь просто забули ... Те, що сталося в 2014-му році - це просто відновлення історичної справедливості, безумовно, - сказав Путін.

Як повідомляло раніше QHA, Міністерство закордонних справ України вважає черговий «візит» президента РФ Володимира Путіна в місто Севастополь, тимчасово окупований Російською Федерацією, грубим порушенням Росією державного суверенітету і територіальної цілісності України.

Україна не визнала незаконну анексію Криму. Світова спільнота також не визнає незаконну анексію українського Криму Росією. У відповідь на окупацію Євросоюз і США ввели проти Росії санкції. Генеральна асамблея ООН у своїй резолюції від 19 грудня 2016 року визнала, що АР Крим і Севастополь - це українська територія, тимчасово окупована Росією, а Росія є державою-окупантом з відповідними зобов'язаннями і відповідальністю, які накладає цей "статус". Крім того, із засудженням анексії виступили і інші міжнародні інститути, зокрема, ПАРЄ і ОБСЄ.

ФОТО: інтернет

QHA