КИЇВ (QHA) -

 

Український режисер, в'язень Кремля Олег Сенцов припинив голодування.

Про це повідомила уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

Денісова зазначила, такий крок означає, що політв'язень знаходиться у критичному стані.

— Олег Сенцов припинив голодування. Це означає, що він у критичному стані, практично за межею. У РФ тільки словесно, без медичних довідок, запевняли, що стан його здоров'я задовільний. Брехня. Вони б його тоді не «вмовляли» припинити голодування і постійно не тиснули б психологічно. З такими цілями, з такою силою волі, відданістю і щирою українською позицією людина не могла здатися, — написала омбудсмен.

За словами Денісової, вихід з голодування є ще більш складним.

— Я глибоко переконана, що в РФ йому не забезпечують належного медичного супроводження. Я як і раніше вимагаю надати йому висококваліфікованих фахівців, Кремль цього не зробив.

Денісова також вимагає прискорити процес її допуску до українського політв'язня.

— Я вимагаю від РФ прискорити процес мого допуску до Олега Сенцова. Мені треба особисто переконатися, що його життю зараз нічого не загрожує. Якщо треба, то я хоч сьогодні поїду в колонію у Лабитнангі.

 

Нагадаємо, у ФСВП Росії заявили, що Олег Сенцов припинив голодування. Політв'язень нібито погодився на прийом їжі після консультацій з російськими лікарями.

Пізніше перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Україна зробила запит РФ на офіційні дані про стан здоров'я Олега Сенцова. Геращенко підкреслила, що Росія неодноразово через ЗМІ запускала неправдиву і недостовірну інформацію.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування і вимагаэ відпустити всіх засуджених в РФ українських політв'язнів.

QHA