МОСКВА (QHA) -

 

В'язня Кремля, українського режисера Олега Сенцова приблизно за двадцять днів переведуть на звичайну тюремну їжу.

Про це заявив заступник директора Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Росії Валерій Максименко в інтерв'ю російському виданню "Известия", оприлюдненому сьогодні, 8 жовтня.

За словами Максименка, Олег Сенцов почав їсти каші та кисломолочні продукти.

— Звичайно, поки він їсть порціями, в основному каші та кисломолочні продукти. Так буде десь двадцять днів, після чого його переведуть на звичайну тюремну їжу.

На думку російського чиновника, якби Сенцов продовжив голодування, "то міг би стати не просто овочем, а рослиною".

Максименко підтвердив, що медперсонал ФСВП і цивільної лікарні Лабитнангі готувалися до примусового годування політв'язня.

— Погрози примусового харчування — ну як можна називати погрозою введення в курс лікування хворого? У цьому випадку Сенцову сказали, що за його життя і здоров'я боротимуться і померти не дадуть. Інше було на його розсуд.

Заступник голови ФСВП заявив, що Сенцов нібито особисто просив повернути його в тюремну лікарню.

— У місті Лабитнангі є прекрасна лікарня і обладнання, про яке медсанчастина колонії навіть мріяти не може ... Але Сенцов обрав замість цивільної лікарні тюремну.

За словами заступника директора ФСВП, український політв'язень почав писати сценарій для майбутнього фільму — про життя у в'язниці та ув'язнених.

 

Нагадаємо, раніше адвокат Дмитро Дінзе оприлюднив листа Олега Сенцова, в якому політв'язень заявив про припинення голодування з 6 жовтня. Сенцов зазначив, що в іншому випадку йому погрожують примусовим годуванням.

Раніше уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Олег Сенцов припинив голодування. Денісова зазначила, такий крок означає, що політв'язень знаходиться у критичному стані. Вона також вимагає прискорити процес її допуску до українського політв'язня.

Нагадаємо, в'язень Кремля Олег Сенцов оголосив голодування 14 травня 2018 року. Він вимагав відпустити всіх українських політв'язнів, яких тримають у катівнях РФ.

 

Джерело: Известия

QHA