ЖЕНЕВА (QHA) -

ООН закликає Саудівську Аравію відновити доставку гуманітарних товарів до Ємену, в якому 7 млн ​​людей голодують і ще півмільйона — страждають від холери.

Коаліція на чолі з Саудівською Аравією оголосила про закриття доступу до повітряних, наземних і морських портів Ємену для припинення поставок зброї з Ірану повстанцям-хуситам.

Гуманітарні операції, включаючи гуманітарну допомогу ООН, зараз неможливі, заявив глава управління з координації гуманітарних питань ООН Йенс Лерке.

— Ми закликаємо залишити відкритими всі повітряні та морські порти для доставки їжі, палива і медикаментів до країни, — сказав Лерке.

Лерке також зазначив, що ситуація в Ємені є однією з найгірших гуманітарних криз сучасності.

 — Ситуація в Ємені катастрофічна, найгірша продовольча криза сучасності, 7 млн ​​осіб на порозі голоду, мільйони можуть бути врятовані завдяки нашим гуманітарним акціям, — додав він.

Нагадаємо, що блокада є наслідком перехоплення ракети, пущеної по Ер-Ріяду цими вихідними. Раніше гуманітарні організації та ООН критикували дії коаліції з блокування гуманітарної допомоги, особливо до північного Ємену, який утримують повстанці за підтримки Ірану.

Джерело: Reuters

QHA