КИЇВ (QHA) -

За даними соціологічного дослідження про вплив пропаганди росЗМІ на громадську думку в Україні, проведеного КМІС на замовлення громадської організації «Детектор Медіа», близько третини населення нашої країни дотримується поглядів, які транслюють пропагандистські засоби масової інформації РФ.

Згідно з опитуванням, 34,3% населення України згодні з думкою, що в Києві взимку 2014 року відбувся незаконний збройний переворот. Найбільше погодилися з такою думкою на півдні та сході країни — 51,1% і 57,3% опитаних відповідно. У той же час 56,4% громадян України вважає події зими 2014 року народною революцією: 80,5% на заході країни, 28,8% — на сході і 38,5% — на півдні.

Також дослідження показало, що українці мало знають про стратегію дій органів влади щодо тимчасово окупованих територій. 44,9% опитаних зазначили, що недостатньо проінформовані про дії властей з повернення Криму і Донбасу.

Нагадаємо, 25 листопада 2015 року Верховна Рада прийняла зміни до закону про телебачення і радіомовлення, що дозволяє штрафувати на значні суми ЗМІ, що поширюють проросійську пропаганду.

QHA