КИЇВ (QHA) -

Парламентська фракція "Опозиційний блок" опублікувала заяву, в якій відмовляється брати участь у голосуванні за звільнення суддів, обвинувачених у порушенні присяги під час Євромайдану, на позачерговій сесії Верховної Ради у четвер 29 вересня.

— Фракція "Опозиційного блоку" підтримує необхідність реформи судової системи, але не братиме участі в голосуванні зі звільнення суддів на позачерговій сесії Верховної Ради 29 вересня 2016 року. Ми не будемо брати участі в засіданні і не будемо голосувати за свідомо незаконну постанову і закликаємо вчинити так само всіх чесних депутатів, для яких законність в країні важливіша за політичні замовлення влади, йдеться у заяві партії.

У фракції зазначають, що Верховній Раді пропонують зробити "свідомо протизаконну дію".

— Згідно із чинним Регламентом Верховної Ради, судді, що звільняються, мають бути попереджені про таке засідання не пізніше, ніж за три дні до нього, що вже не було зроблено. Тепер всі рішення щодо їхнього звільнення будуть незаконні, вважають в "Опоблоці".

Зазначимо, що до складу фракції "Опозиційний блок" входять 43 народних депутати.

27 вересня Президент України Петро Порошенко звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія із закликом не пізніше 29 вересня скликати позачергове засідання парламенту для "звільнення за порушення присяги усіх суддів, щодо яких внесене подання Вищою радою юстиції, зокрема причетних до незаконних арештів майданівців" .

Спікер парламенту в той же день підписав розпорядження про позачергове пленарне засідання Верховної Ради 29 вересня. Порядок денний включає одне питання  звільнення згаданих суддів. У Верховній Раді зареєстровано близько 40 проектів постанов про звільнення суддів.

Раніше Верховна Рада звільнила понад 500 суддів. 22 вересня за постанову №5157 про звільнення суддів проголосували 244 народних депутати. Здебільшого судді були звільнені за їхніми заявами про відставку. Одна суддя звільнена у зв'язку з досягненням 65-річного віку, двоє  за станом здоров'я.

Глава парламентського комітету з питань правосуддя Руслан Князевич заявив, що перш ніж почнуть діяти зміни, внесені до Конституції в плані судоустрою, планується звільнитися біля двох тисяч суддів. Він зазначив, що це дозволить за новим законом набрати суддів на конкурсній основі.

ФОТО: інтернет

QHA