КИЇВ (QHA) -

Офіційний веб-портал Верховної Ради інформує, що відповідний проект постанови №5438 від «Опозиційного блоку» був внесений 23.11.2016 і направлений на розгляд Комітету з питань культури і духовності, Комітету із запобігання та протидії корупції 24.11.2016.

22 листопада, під час виступу на ток-шок «Свобода слова» на каналі ICTV, міністр культури України Євген Нищук дозволив собі образливі висловлювання на адресу жителів Південного Сходу і Центру країни.

— Ситуація, яка склалася на Сході і Півдні, прірва свідомості. Більше того, коли ми говорили про генетику у Запоріжжі, на Донбасі, то ці міста "завезені". Немає там ніякої генетики, це свідомо завезені міста. Черкаси славний гетьманський і шевченківський край. Саме місто Черкаси наполовину завезене. Чому? Тому що боялися шевченківського духу. Такою була технологія Радянського Союзу, каже Нищук.

У пояснювальній записці до даного проекту автори заявляють, що дані слова пряма образа мільйонів громадян України, яких фактично відносять до «другого сорту», ​​натякаючи на те, що вони чужі елементи, гальмо на шляху до українізації.

Міністр культури вказує на недостатньо чисту генетику жителів саме тих регіонів, які забезпечують функціонування української економіки і наповнюють державний бюджет, йдеться в записці.

Крім того, ініціатор проекту постанови  народний депутат Олександр Вілкул впевнений, що 2014 року подібні підходи до управління державою вже призвели до окупації Криму, до виникнення сепаратизму на Донбасі, до широкого протестного руху.

ФОТО: інтернет

QHA