КИЇВ (QHA) -

Опозиційний азербайджанський журналіст Фікрет Гусейнлі, якого затримали в аеропорту "Бориспіль" за запитом азербайджанської влади і хотіли екстрадувати в Азербайджан, залишив територію України. Про це сам журналіст повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомляє міжнародна правозахисна організація Amnesty International, 16 квітня Гусейнлі повернули паспорт і журналіст вже знаходиться у безпеці в Нідерландах.

Відзначимо, що влада Азербайджану звинувачувала Гусейнлі в організації незаконної еміграції азербайджанців, шахрайстві і підробці документів.

Раніше QHA повідомляло, що українські правозахисники закликали владу повернути азербайджанському журналісту його паспорт.

Фікрет Гусейнлі — опозиційний азербайджанський журналіст. У 2006 році, після того, як на нього було скоєно замах, він залишив Азербайджан і отримав політичний притулок в Голландії, а незабаром і голландське громадянство.

Нагадаємо, 14 жовтня 2017 року Фікрет Гусейнлі прибув в якості журналіста у Київ, а на зворотному шляху був затриманий в аеропорту "Бориспіль". Журналіст провів близько двох тижнів у СІЗО, після чого 27 жовтня 2017 року Апеляційний суд Київської області відпустив його на поруки народного депутата Миколи Княжицького. Однак паспорт Гусейнлі не повернули, відповідно, він не міг залишити територію України.

2 квітня 2018 року слідчий суддя Печерського райсуду Києва відмовив у продовженні запобіжного заходу для Фікрета Гусейнлі у вигляді особистої поруки для забезпечення його видачі за запитом іноземної держави.

QHA