КИЇВ (QHA) -

Національне антикорупційне бюро України опублікувало схему розтрати коштів держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

— Справа про нанесення збитку ДП «СхідГЗК» є унікальною, враховуючи не тільки значимість цього підприємства для країни як найбільшого уранодобувного підприємства Європи, а й обсяг роботи, яку провели детективи НАБУ при розслідуванні корупційних схем, реалізованих на ДП. Виробництво про нанесення збитку «СхідГЗК» є абсолютним рекордсменом за обсягом комунікації з компетентними органами інших країн серед всіх виробництв, розслідуваних НАБУ. З початку розслідування (у грудні 2015 року) детективи НАБУ направили до 8 країн 16 запитів про міжнародну правову допомогу, — сказано в повідомленні.

Також зазначається, що інформація, отримана від компетентних органів інших держав, допомогла детективам НАБУ не тільки розслідувати всі деталі корупційної схеми, а й встановити, на що саме особи, підозрювані в нанесенні збитку «СхідГЗК», витрачали вкрадені у держави кошти.

 

QHA повідомляло, що 20 квітня в Києві затримали екс-нардепа «Народного фронту» України Миколу Мартиненка за підозрою в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 («Створення злочинної організації»), ч. 5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України.

САП буде просити суд позбавити волі колишнього народного депутата Миколу Мартиненка під варту на 60 діб, а в якості альтернативного запобіжного заходу призначити заставу в 300 мільйонів гривень.

А 21 квітня в рамках справи Мартиненка Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримала екс-голову наглядової ради Одеського припортового заводу, першого заступника голови НАК «Нафтогаз України» Сергія Перелому. За нього збираються просити заставу в 100 млн гривень.

ФОТО: інтернет

QHA