КИЇВ (QHA) -

Російська влада втручалася у вибори в таких країнах як США, Великобританія, Франція, Німеччина та Іспанія. Про це заявила голова постійної делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз.

За її словами, до таких висновків дійшли автори доповіді Комітету з питань науки і технологій в Парламентській Асамблеї НАТО.

Так, РФ втручалася у президентські вибори США 2016 року, до референдуму про вихід Великобританії з ЄС, у президентські вибори у Франції, вибори до парламенту Німеччини у 2017 році та референдум про статус Каталонії в Іспанії.

У доповіді йдеться, що Росія втручається у вибори використовуючи типову схему: несанкціоноване втручання в мережі політичних партій та урядових структур; злам особистої й професійної пошти, викрадення персональних даних; системні викиди викраденої інформації з подальшим масовим поширенням у соціальних медіа, тиражуванням ботами, тролями та іншими засобами.

Відзначимо, що в ЦРУ очікують на втручання РФ у вибори до Конгресу США, які відбудуться у листопаді 2018 року

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати готові протистояти спробам РФ втрутитися в американські вибори і мають досить стійкості, щоб вони не завдали значної шкоди.

Нагадаємо, в оновленій стратегії національної безпеки, яку підписав президент США Дональд Трамп йдеться, що Росія втручається у внутрішні політичні справи країн в усьому світі і є суперником для США. Окрім Росії, загрозою визнали Китай, КНДР, Іран, терористичну організацію ІДІЛ і "Аль-Каїду".

QHA