КИЇВ (QHA) -

У рейтингу кандидатів у президенти України лідером є глава партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, маючи підтримку громадян країни на рівні 8,8%. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

На другому місці — голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко, за якого готові проголосувати 6,6% українців.

До трійки увійшов опозиціонер Юрій Бойко, якому віддали б свої голоси 6% опитаних.

Соліст групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук та керівник "Студії Квартал-95" Володимир Зеленський отримали 6% і 5,8% підтримки відповідно.

За чинного главу держави Петра Порошенка, як і за лідера "Радикальної партії" Олега Ляшка, готові віддати свої голоси 5,5% опитаних.

За Вадима Рабіновича готові проголосувати 3,8% респондентів.

Нижче, з 1,9% підтримки виявився мер Львова і лідер "Самопомочі" Андрій Садовий. Близько 1% українців підтримують екс-прем'єра Арсенія Яценюка, 1,1% — лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока, 1,2% — лідера "Справедливості" Валентина Наливайченка.

Відзначимо, що за "іншого кандидата" проголосували б 10,7% опитаних.

Окрім того, третина респондентів не визначилася або не збираються голосувати.

Головним розчаруванням українці назвали чинного президента. Порошенко очолив антирейтинг з 45%. Другий в антирейтингу Яценюк — 26%, далі Ляшко — 25%, Тимошенко — 24%, Тягнибок — 18%, Бойко — 17%, Рабінович — 16%.

Опитування проводилося серед 6 тисяч респондентів старше 18 років, у період з 10 — 22 квітня.

Раніше повідомлялося, що активісти і низка народних депутатів вимагають провести виборчу реформу, в зв'язку з чим 25 квітня під Верховною Радою вони оголосили про початок Всеукраїнської акції "Ні!" виборам за законами Януковича".

Раніше QHA повідомляло, що готуються зміни до законодавства для участі кримчан в українських виборах.

Нагадаємо, нардеп Світлана Заліщук впевнена, що 5-відсотковий виборчий бар'єр занадто високий для України.

QHA