АНКАРА (QHA) -

Виконком Всесвітнього конгресу кримських татар (ВККТ) ухвалив низку рішень за підсумками засідання у Києві 21 липня, повідомили QHA у ВККТ. Рішення конгресу, зокрема, стосуються становища кримських татар в Узбекистані, дискримінаційного закону про мови в РФ, змін до Конституції України щодо національно-територіальної автономії кримських татар.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу і Всесвітнього конгресу кримських татар Рефат Чубаров розповів про роботу ВККТ з лютого по червень 2018 року. Представники ВККТ з інших країн також повідомили про виконану роботу за вказаний період.

ВККТ затвердили такі рішення:

— Поширити заяву ВККТ про закон щодо скасування обов'язкового вивчення у школах рідної мови народів РФ. Секретаріату Конгресу доручено підготувати відповідну заяву і подати її членам Виконкому.

Відправити в Узбекистан делегацію для ознайомлення зі становищем кримських татар.

Покласти на члена Виконкому Алі Озенбаша відповідальність в питанні роботи з кримськотатарською молоддю для освоєння нею навичок в різних сферах діяльності.

Працювати з МінВОТ у питаннях допомоги сім'ям політв'язнів.

У зв'язку зі зміною до Конституції України щодо національно-територіальної автономії кримських татар підтримувати контакти зі Всесвітнім конгресом українців.

Розробити механізм ухвалення рішень представниками діаспори, що стосуються роботи кримськотатарських медіа, а також створення інституту, в рамках якого працюватимуть ЗМІ.

Призупинити діяльність робочої групи, яка займається питанням будівництва мечетей у Генічеську до тих пір, поки не будуть отримані нові пропозиції з боку місцевих релігійних громад. У разі позитивних пропозицій продовжити роботу цієї групи.

Нагадаємо, 21 липня у Києві відбулося 12-е засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар. У засіданні комітету взяли участь 12 членів правління ВККТ з 24. Двоє з учасників взяли участь у роботі конгресу за допомогою відеозв'язку.

QHA