БРЮССЕЛЬ (QHA) -

П'ять країн-членів ЄС, таких як Франція, Польща, Естонія, Латвія і Литва, розглядають можливість висилки російських дипломатів у зв'язку з отруєнням у Великобританії екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки.

22 березня в Брюсселі відбувся саміт ЄС, на якому розглянули питання нападу на Скрипаля у Солсбері, якого разом з донькою отруїли нервово-паралітичною речовиною «Новачок», яку розробляли в СРСР.

Великобританія, Німеччина і Франція зійшлися на думці, що Росія несе відповідальність за отруєння екс-шпигуна, оскільки інших пояснень цієї події немає.

Окрім цього, на саміті ухвалили рішення відкликати посла ЄС з Росії.

QHA повідомляло, що МЗС Чехії викликало посла Росії Олександра Зміївського через заяви про можливе чеське походження нервово-паралітичної речовини "Новачок", яким були отруєні Сергій Скрипаль і його донька.

Раніше Польща заявила, що на знак солідарності з Великобританією може вислати з країни російських дипломатів. Польща розглядає можливість введення санкцій проти Росії через отруєння Скрипаля та його доньки на території Великобританії.

20 березня російські дипломати вилетіли рейсом з Лондона до Москви, залишивши Великобританію згідно з постановою британського уряду.

Нагадаємо, Великобританія припиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Кремля до отруєння Скрипаля.

5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його дочка були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в одному з ресторанів торгового центру в британському місті Солсбері.

Джерело: The Guardian

QHA