БЕРЛІН (QHA) -

Парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці у Європі (ПА ОБСЄ) закликала Російську Федерацію припинити анексію Криму.

Заява ПА ОБСЄ була затверджена сьогодні, 11 липня, у рамках 27-ї щорічної сесії Асамблеї, і увійшла до Берлінської декларації. Зокрема, було ухвалено резолюцію «Тривалі порушення прав людини і основних свобод в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)».

— Парламентська асамблея ОБСЄ рішуче засуджує незаконну окупацію Російською Федерацією Автономної Республіки Крим і міста Севастополя (Україна), а також знову закликає Російську Федерацію скасувати спробу анексії, — йдеться у резолюції.

Окрім того, парламентарії "засуджують порушення, зловживання, заходи і практику дискримінації щодо жителів тимчасово окупованого Криму, у тому числі — кримських татар, а також українців та осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російських окупаційних властей".

ПА ОБСЄ закликає Російську Федерацію "виконувати усі свої зобов'язання як держави, яка окуповує, яка здійснює фактичний контроль над Кримом, відповідно до застосовних норм міжнародного права", "відновити здійснення прав усіх осіб, без будь-якої дискримінації за ознакою походження, релігії чи переконань, а також скасувати рішення про заборону культурних і релігійних установ, неурядових організацій, правозахисних організацій, засобів масової інформації та відновити здійснення прав осіб, які належать до етнічних громад в Криму, зокрема українців і кримських татар, у тому числі, щодо участі в культурних зборах".

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив під час свого виступу на сесії Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співпраці у Європі, що Росія руйнує базові цінності ОБСЄ. Чубаров зазначив, що Росія робить усе, щоб витіснити кримських татар з Криму.

QHA