СТРАСБУРГ (QHA) -

 

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) сьогодні, 9 жовтня, відмовилася голосувати за резолюцію з приводу повернення Росії до її складу. Про це повідомив віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України Володимир Ар'єв на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, резолюцію перенесли на невизначений час, а це означає, що Росії у 2019 році не буде в ПАРЄ.

— Це проміжна, але перемога! Вимоги Росії не виконані. Резолюцію перенесли через тиск російського фактора. На невизначений час. Це означає, що у 2019 році РФ знову не подаватиметься до ПАРЄ, — написав Ар'єв.

 

QHA повідомляло, що правозахисники закликали не допустити повернення Росії до ПАРЄ. Правозахисниця Олександра Матвійчук заявила: щоб не допустити повернення Росії до ПАРЄ, сформовано 23 команди, кожна з яких відповідала за національну делегацію 23 країн Ради Європи.

Нагадаємо, права Росії у ПАРЄ обмежені ще з 2014 року, після того, як Росія анексувала Крим. У зв'язку з обмеженням голосу в ПАРЄ, Росія припинила сплачувати внески до бюджету Ради Європи.

Раніше парламент Литви спеціальною резолюцією закликав ПАРЄ не відновлювати права російської делегації у Раді Європи. За ухвалення резолюції проголосувало 77 членів Сейму, жоден з депутатів не виступив проти.

QHA