СТРАСБУРГ (QHA) -

У резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), прийнятої 24 квітня, йдеться, що відповідальність за ситуацію в ОРДЛО покладається на Росію. Про це повідомив глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що РФ фактично окупувала частину Донецької і Луганської областей.

— З України знімається відповідальність за усі злочини, вчинені на непідконтрольних територіях. Відповідальною стає Росія, — написав він.

Ар'єв підкреслив, що РФ несе відповідальність за управлінські рішення, а також за гуманітарне та соціальне забезпечення жителів окупованих територій, і тому претензії до України щодо забезпечення територій є безпідставними.

— Речі не просто названі своїми іменами, а й із зазначенням безпосередньо відповідального за все, що відбувається в ОРДЛО. Ім'я відповідального — Російська Федерація. Звідси ще один висновок. Головний. Ніякої «громадянської війни» в Україні немає. Є окупація. Розмови закінчені. Факт зафіксований в документі, — зазначив він.

У свою чергу перший віце-спікер Веровной Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook написала, що резолюція Асамблеї стане в майбутньому ще одним юридичним аргументом, щоб притягти окупаційну владу РФ до кримінальної відповідальності.

— Кожна фіксація Росії-окупанта у міжнародних документах наближає її керівників — авторів авантюри з Кримом і Донбасом — до Гааги, — подверкнула вона.

QHA повідомляло, що ПАРЄ затвердила резолюцію, в якій визнала окупацію Росією непідконтрольних уряду України територій Донбасу. У резолюції засуджується російська агресія проти України, вчинена в порушення міжнародного гуманітарного права.

QHA