СТРАСБУРГ (QHA) -

45 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) підписали декларацію з вимогою до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН і відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, а також припинити переслідування української мови у Криму. Про це повідомив у Facebook глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

— 45 членів ПАРЄ з різних країн і політичних груп підписали декларацію з вимогою до окупанта-РФ виконати припис Міжнародного суду ООН щодо відновлення Меджлісу кримських татар і припинення переслідування української мови у Криму, написав Ар'єв.

За словами дипломата, підписанти наголосили, що відновлення співпраці Росії з ПАРЄ можливе тільки після деокупації Криму і повного виконання Росією Мінських угод.

— До речі, підписи зібрали швидко і легко, зазначив глава української делегації в ПАРЄ.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився на введення обмежувальних заходів стосовно Росії за порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в анексованому Криму.

Як заявила представниця української сторони в суді Олена Зеркаль, Україна очікує, що Росія невідкладно почне виконувати рішення суду, і закликає міжнародну спільноту притягти РФ до відповідальності в разі його невиконання.

ФОТО: інтернет

QHA