СТРАСБУРГ (QHA) -

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, в якій визнала окупацію Росією непідконтрольних уряду України територій Донбасу.

Члени ПАРЄ практично одноголосно підтримали дві поправки під час розгляду українського блоку. Зокрема про те, що неконтрольовані урядом території Донецької та Луганської областей є «тимчасово окупованими територіями, які контролюються Російською окупаційною адміністрацією».

За поправки проголосували 98 – 100 депутатів, а проти — 3 – 4, серед яких німецькі «Ліві», «Альтернатива для Німеччини» і нідерландська Соцпартія.

Окрім цього, у своїй резолюції ПАРЄ засудила російську агресію проти України, вчинену в порушення міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що окупація Криму може заохотити Росію до подальших порушень міжнародного права і загрожує безпеці Європейського союзу.

Раніше Європейський союз підтвердив невизнання окупації Криму Росією і повторно закликав країни світу приєднатися до режиму санкцій. Також ЄС рішуче засудив порушення прав і свобод людини окупантами в Криму.

Джерело: Європейська правда

QHA