СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Купка колаборантів з числа представників кримськотатарського народу, які зрадили свій народ і Україну, звернулися із закликом до кримських татар взяти участь у президентських виборах в Росії.

У ролику під назвою "Зроби свій вибір 18 березня" виступили відомий колаборант, так званий муфтій Криму Еміралі Аблаєв, ювелір Исламов та інші.

Колаборанти заявили, що кримськотатарська мова визнана державною в Криму, і що окупаційна влада будує Соборну мечеть.

Однак спікери в ролику ні словом не обмовилися про численні суди над кримськими татарами, штрафи у сотні тисяч рублів за участь в одиночних пікетах, про знищення Ханського палацу в Бахчисараї, обшуки, які, на жаль, вже стали звичними для мусульман Криму.

Мовчали уболівальники виборів президента РФ і про те, що Междліс кримськотатарського народу, який до окупації легально функціонував в Криму, нині визнаний "новою владою" екстремістською організацією, жодним словом не обмовилися про смерть Веджіє Кашка, десятки кримських татар, що нудяться в тюремних катівнях.

Ці та інші злочини путінської Росії проти кримських татар колаборанти обійшли ганебним мовчанням. Ось чому переважна більшість кримських татар назвали цей ролик "парадом колаборантів" — boysunğanlar sırası.

Нагадаємо, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що кримські татари в анексованому Криму не братимуть участі у виборах президента РФ і готують низку акцій.

За його словами, на такий крок кримські татари йдуть, незважаючи на репресії окупаційної влади.

QHA