ВІЛЬНЮС (QHA) -

Парламент Литви ухвалив так званий "Закон Магнітського", згідно з яким до країни буде заборонений в'їзд іноземцям, пов'язаним з корупцією великого масштабу, відмиванням грошей і порушенням прав людини.

Відзначається, що поправки до закону "Про правовий статус іноземців", запропоновані опозицією, були проголосовані одноголосно на сьогоднішньому засіданні.

Закон повинен набути чинності з 1 січня 2018 року, після підписання президентом Литви Далею Грібаускайте.

"Закон Магнітського" вже діє в США, Канаді та Естонії.

Нагадаємо, людина потрапить до "чорного списку", якщо є інформація або серйозні підстави для підозри в тому, що іноземець брав участь у великомасштабній корупції або відмиванні грошей або в порушенні прав людини, внаслідок чого людина, щодо якої було скоєно порушення прав, померла або отримала серйозні травми, була необґрунтовано засуджена або зазнала інших негативних наслідків.

Закон, названий ім'ям Сергія Магнітського, у 2012 році взяли в США, застосувавши санкції проти російських посадовців, пов'язаних з порушеннями прав людини. США заборонили видавати їм візи і заморозили активи, у списку нині — більше 40 прізвищ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що новий список "Магнітського", але вже для російських чиновників, які брали участь у репресіях проти українських громадян на території Криму, пропонують скласти депутати Верховної Ради — Ганна Гопко та Георгій Логвинський.

Джерело: Verslo Zinios

QHA