КИЇВ (QHA) - -

Під час засідання парламентського комітету з питань правової політики і правосуддя було прийнято рішення позбавити недоторканності суддю Дніпровського районного суду Києва Миколу Чауса, який був спійманий на хабарі.

У той же час голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький під час сьогоднішнього засідання повідомив, що підозрюваний Чаус покинув материкову Україну і тепер знаходиться в окупованому Криму.

— Місцезнаходження Чауса зараз невідомо. За оперативною інформацією, він перебуває на території України, але на території, непідконтрольній діючій владі, тобто в Криму, — заявив Холодницький.

За його словами, дана обставина може ускладнити оголошення підозрюваного в розшук.

У свою чергу Парламент сьогодні підтримав рішення комітету, і за відповідні постанови №5070 та №5071 проголосували відповідно 281 і 279 депутатів, передає кореспондент QHA. Таким чином, ВРУ дала згоду на затримання і арешт судді Дніпровського району Києва Миколи Чауса.

За словами спікера парламенту Андрія Парубія, Чаус був заздалегідь запрошений на засідання профільного комітету і Верховної Ради. Прийняте рішення депутатів при відсутності підозрюваного є повністю законним, вважає Парубій.

Нагадаємо, 9 серпня Національне антикорупційне бюро задокументувало  факт отримання хабара Миколою Чаусом у розмірі 150 тисяч доларів США. Затримання не провели  через недоторканність судді. Через цю ж причину Чаус, ймовірно, зміг безкарно перетнути прикордонні пости до анексованого Криму.

QHA