КИЇВ (QHA) -

На позачерговому засіданні Верховної Ради було винесено питання про звільнення більше трьох десятків суддів, які порушили присягу і були рекомендовані на звільнення Вищою радою юстиції. Про це повідомив кореспондент QHA.

12 постанов про звільнення не були прийняті, хоча голова Верховної Ради Андрій Парубій виносив деякі з них на голосування кілька разів.

Під час розгляду цих постанов було відзначено, що деякі судді винесли незаконні рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою протестувальників під час Революції Гідності. Деякі судді порушили присягу, винісши рішення про позбавлення водійських прав активістів, які здійснили поїздку в Межигір'я.

Згідно із п. 5 ст. 126 Конституції України, депутати прийняли низку постанов про звільнення судді Печерського районного суду Києва Світлани Волкової, судді Вищого адміністративного суду України Олександра Гаманка, судді Святошинського районного суду Києва Алли Домарацької, судді Солом'янського районного суду Києва Олени Калиниченко та судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області Анатолія Левченка.

Під звільнення потрапили також: суддя Київського апеляційного господарського суду Лідія Рєпіна, суддя Шевченківського районного суду Києва Наталія Сіромашенко, суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Віктор Степаненко, суддя Деснянського районного суду Києва Ірина Татаурова, суддя Генічеського районного суду Херсонської області Валентина Хоменко та суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Неля Цибра.

Парламент також прийняв рішення позбавити посади суддю Святошинського районного суду Києва Аллу Чалу, суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області Валерія Чорнобука та суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Валерія Швеця.

Згідно з постановою №4011, був звільнений суддя Вищого господарського суду України Віктор Татьков.

Раніше QHA повідомляло, що депутати не змогли проголосувати за звільнення судді Кіровського районного суду міста Дніпропетровська Наталії Овчаренко та судді Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Олександра Пироженка.

Разом з ними на посаді залишили суддю Дніпровського районного суду Києва Віталія Марцинкевича, суддю Солом'янського райсуду Києва Аллу Демидовську та суддю Приморського районного суду Одеси Світлану Нікітіну. Не підтримали також звільнення судді Дарницького районного суду Києва Сергія Пойди, судді Апеляційного суду Києва Людмили Бартащук, Олександра Беця та Ольги Єфімової, судді Кіровського районного суду Дніпропетровська Олега Ходасевича, судді Апеляційного суду Києва Світлани Коваль, а також судді Солом'янського райсуду Києва Андрія Макухи.

Нагадаємо, 27 вересня президент України Петро Порошенко звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія із закликом не пізніше 29 вересня скликати позачергове засідання парламенту для «звільнення за порушення присяги усіх суддів, щодо яких внесено подання Вищою радою юстиції, зокрема причетних до незаконних арештів майданівців».

Раніше парламентська фракція «Опозиційний блок» опублікувала заяву, в якій відмовилася брати участь у голосуванні за звільнення суддів на позачерговій сесії Верховної Ради.

Голосування в сесійній залі парламенту триває, депутати продовжують приймати рішення. Подробиці читайте пізніше.

QHA