МОСКВА (QHA) -

Кандидати від російської правоцентристської Партії народної свободи (ПАРНАС) відмовилися від передвиборної агітації в анексованому Росією Криму після отримання офіційної відмови українського Міністерства закордонних справ.

- Прислухаємося до України і будемо діяти в рамках міжнародного права. У Криму ПАРНАС агітувати не буде, сказано на офіційній сторінці партії ВКонтакте.

Директор політичного департаменту МЗС України Олексій Макеєв заявив, що Крим — окупована територія, і природно, жодного дозволу на здійснення агітації на території окупованого Криму Україна дати не може.

Він додав, що Крим є територією України, й обрання на півострові депутатів іншої держави не може бути дозволено.

Депутати від ПАРНАС у Краснодарському краї звернулися до Консульства України в Ростові-на-Дону 13 серпня, попросивши видати їм транзитні візи до Криму. Поїздка передбачала за мету політичну агітацію на Кримському півострові, анексованому Росією в 2014 році.

— У 2014 році ми як середньовічні варвари порушили всі міжнародні договори. Ми поміняли територію на людей, — пояснили представники краснодарського відділення партії.

Телевізійна агітація російських політичних партій, у тому числі в Криму, почнеться 20 серпня. Вибори до Держдуми Росії пройдуть 18 вересня.

Київ неодноразово висловлював свої протести Москві за візити до Криму російських державних діячів.

ФОТО: Лента.ру

QHA