КИЇВ (QHA) -

Найбільший виклик для України — продовження російської агресії, у зв'язку із чим питання захисту української держави має стати ключовим у роботі сесії Верховної Ради (ВР). Про це під час відкриття дев'ятої сесії ВР повідомив спікер парламенту Андрій Парубій, передає кореспондент QHA.

— Найбільший виклик для України — продовження російської агресії й захист української держави. І це питання має бути ключовим в роботі сесії.

На відкритті сесії зареєстровано 375 народних депутатів. У засіданні беруть участь прем'єр-міністр України Володимир Гройсман і члени уряду.

За словами Парубія, політичні емоції можуть нашкодити законодавчому процесу.

— Це буде період шансів, коли ви зможете продовжити роботу і дати відповідь на ці виклики. Інтереси держави — вище будь-яких політичних емоцій.

Спікер Верховної Ради підкреслив, що під час роботи дев'ятої сесії ключовими питаннями стануть національна безпека і підтримка Збройних Сил України, закріплення європейського напрямку в Конституції, а також ухвалення бюджету.

— Не менш важливим є виборчий блок, ми входимо у виборчий рік і маємо провести реформу виборчого законодавства. Сподіваюся, що профільний комітет найближчим часом розгляне проект виборчого кодексу, і ми зможемо почати його розглядати не пізніше жовтня.

Парубій також заявив, що на цій сесії необхідно ухвалити закон про статус української мови, а також зміни до Конституції щодо депутатської недоторканності.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, у свою чергу, додав, що «ця і наступна сесії є визначальними, оскільки у цей період відбудуться вибори президента і парламенту».

— Політичне поле, безумовно, вплине на якість роботи парламенту, але будь-який політичний інтерес не може бути вище інтересів держави. Ми протистоятимемо популізму. Я глибоко переконаний, що у цьому залі ухвалюватимуться історичні рішення.

Як писало QHA, Верховна Рада 5 липня мала розглянути питання поновлення Центральної виборчої комісії (ЦВК). Нардепи відмовилися звільнити членів ЦВК, термін повноважень яких закінчився.

QHA