КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 2 квітня, спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав постанови про невизнання виборів президента РФ в Криму і про відповідальність Росії за збройну агресію проти України. Про це він сам заявив під час засідання погоджувальної ради.

Він зазначив, що сьогодні отримав підготовлені комітетом постанови, за які проголосувала Верховна Рада, і підписав їх.

— Ця постанова № 5463 — про комплекс невідкладних заходів щодо реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації за збройну агресію проти України, а також постанова №8168-1 — про невизнання Україною легітимності виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, — зазначив спікер.

Парубій підкреслив, що у постанові є звернення до світової спільноти з проханням зайняти таку ж "принципову" позицію щодо невизнання виборів президента РФ.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада визнала протиправним проведення виборів президента Російської Федерації на території анексованого Криму. За відповідну постанову № 8168-1 проголосувало 255 народних депутатів.

QHA повідомляло, що Франція не визнає підсумки голосування на виборах президента Росії в анексованому Криму. Париж продовжує наполягати на повному відновленні суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Раніше Канада також заявила про невизнання виборів в Криму. У той же день і Німеччина заявила про те, що не визнаватиме результати голосування 18 березня на анексованому півострові.

Таку ж заяву зробила і Словаччина, яка заявила, що не визнає вибори президента Росії в окупованому Криму і наполягає на повному виконанні Мінських угод, які є умовою для перегляду санкцій проти РФ.

QHA