ВАРШАВА (QHA) -

Російська Федерація розхитує Україну і Білорусь, експортуючи пропаганду і тероризм, що шкодить українсько-білоруським відносинам. Про це голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив під час VIII засідання Міжпарламентської асамблеї Україна — Польща Литва, яке проходить у Варшаві 27 і 28 березня, повідомили QHA у прес-службі ВРУ.

ЄС і НАТО повинні скоординуватися для спільної роботи для запобігання провокацій РФ з Білорусі, вважає спікер українського парламенту.

— Тому ми повинні особливу увагу приділяти питанню Білорусі та посилити взаємодію між собою та іншими країнами ЄС і НАТО, щоб виключити реалізацію небезпечних планів Путіна у Білорусі або з території Білорусі.

Парубій зазначив, що заяви білоруської преси та президента Лукашенка про затримання у Мінську нібито озброєних бойовиків українських націоналістичних формувань є провокацією, шкідливою для відносин між країнами-сусідами.

— Такі заяви ми розглядаємо як провокацію, яка шкодить розвитку добросусідських відносин між Україною та Білоруссю. Адже саме Росія як союзник Білорусі розвинула як на своїй території, так і на окупованих українських землях цілі тренувальні табори для найманців і бойовиків. Підтримуючи та експортуючи тероризм, Росія цілеспрямовано підриває стабільність і безпеку в регіоні, до якого належать як Україна, так і Білорусь.

Глава українського парламенту застеріг Білорусь від небезпечних для України кроків, а також від порушення прав людини на своїй території та переслідування своїх громадян.

 Ми прагнемо застерегти Білорусь від будь-яких кроків, які могли б загрожувати безпеці України та країн нашого регіону, і проти грубого переслідування своїх громадян, порушення їхніх прав і свобод.

Реформи в Україні мають стати підтвердженням для Білорусі, що європейська інтеграція — єдиний шлях розвитку для створення кращих умов і можливостей для народу.

— Ми маємо стати для Білорусі переконливим підтвердженням того, що європейська інтеграція це безальтернативний шлях розвитку для держави, яка прагне бути по-справжньому незалежною, суверенною і створити найкращі умови і можливості для свого народу.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що співробітники місцевого КДБ 23 березня затримали 26 активістів, яких підозрюють у підготовці збройних провокацій. Затриманими виявилися члени «Білого легіону» на чолі з Мирославом Лозовським, а також «Молодого фронту» на чолі з Дмитром Дашкевичем. Крім зброї, під час обшуків у місцях проживання затриманих була знайдена атрибутика українських об'єднань «Азов» та УНА-УНСО, а також так званої «тактичної групи Білорусь». Матеріали обшуків були опубліковані у білоруських державних ЗМІ.

ФОТО: інтернет

QHA