КИЇВ (QHA) -

Глава Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що Російська Федерація розпочала підготовку до збройної агресії проти України ще 2012 року. Про це він повідомив у ході засідання в Оболонському районному суді Києва, де розглядали справу про держзраду екс-президента України Віктора Януковича.

Парубій зазначив, що 2012 року вже почала формуватися на території України мережа підконтрольних РФ організацій, у яких були плани захоплення місцевих адміністративних будівель. Він наголосив, що «агентура РФ» працювала в декількох областях України: Харківській, Донецькій, Луганській, Одеській та Миколаївській.

— У керівництві РФ розроблялося кілька сценаріїв щодо України. Вже з 2012 року на території України формувалася мережа контрольованих РФ організацій, які мали детальний план захоплення місцевих адмінбудівель. Ця мережа була в усіх південно-східних регіонах України. Ці групи навіть не були між собою знайомі. Організація цих груп відбувалася тільки за вказівкою спецслужб РФ.

Глава ВР додав, що саме лист Януковича до президента РФ Володимира Путіна з приводу введення військ «надав легітимність російським військам».

— Головною обставиною проведення Радбезу ООН була збройна агресія проти України. Факт, що збройна агресія могла розпочатися в будь-який час. Мені відомо, що 3 березня було зачитано лист із проханням ввести війська на територію України.

Нагадаємо, глава Конституційного суду Литви Дайнюс Жалімас заявив, що Росію можна виключити з Ради Європи через порушення Статуту організації. Жалімас впевнений, що Росія, захопивши чужу територію, зробила найстрашніше порушення верховенства права (rule of law) в міжнародних відносинах. За його словами "відповідно до статті 8 Статуту Ради Європи, російська агресія проти України, зокрема анексія Криму, може розглядатися як достатня підстава для вигнання Росії з Ради Європи".

Джерело: РБК-Україна

QHA