КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада розгляне законопроект про створення Антикорупційного суду на наступному пленарному тижні. Про це повідомив спікер Верховної Ради Андрій Парубій під час відкриття засідання Погоджувальної ради.

— Хочу відзначити, що занадто затягнулося питання. Тому, я зараз даю доручення комітету з питань правової політики, щоб невідкладно вже у цю середу був завершений огляд усіх правок, і на наступному тижні ми перейшли до його розгляду, — зазначив він.

Парубій підкреслив, що в законопроекті є близько 2 тисяч поправок, які необхідно розглянути. При цьому, розгляд законопроекту може зайняти три дні.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Антикорупційний суд може розпочати розгляд перших справ вже на початку 2019 року. Він підкреслив, що створення суду є ключовою умовою подальшої фінансової підтримки України Заходом.

Раніше глава представництва місії Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман заявив, що законопроект про створення Антикорупційного суду, який запропонував президент України Петро Порошенко, не відповідає умовам програми МВФ. Він зазначив, що створення незалежного Антикорупційного суду — ключова вимога для наступного етапу перевірки, яка має визначити, чи отримає Україна черговий транш від МВФ.

QHA