СТАМБУЛ -

Туреччина є одним із найважливіших стратегічних партнерів для України. Про це голова Верховної Ради України Андрій Парубій розповів інформаційному агентству АА.

Він зазначив, що у минулому році товарообіг з Туреччиною склав 4 млрд доларів, а кількість українських туристів зростає з кожним днем.

— Завдяки полегшенню візового режиму зафіксована позитивна динаміка і в сфері туризму. Кількість українських туристів до Туреччини перевищила мільйон чоловік. Упевнений, що потенціал взаємодії двох країн набагато більше нинішнього обсягу співпраці, — сказав спікер Верховної Ради, зазначивши, що новим поштовхом для поглиблення партнерства можуть стати проекти в оборонній сфері.

Він звернув увагу до укорінення зв'язків двох країн, нагадавши, що Туреччина в числі перших визнала незалежність України в 1918 році.

— Туреччина однією з перших була за відновлення незалежності України, і в наш час вона — одна з перших, хто визнає нашу незалежність і територіальну цілісність. Сьогодні Туреччина — один з найважливіших партнерів для України. Я переконаний, що потенціал наших відносин набагато більше, ніж може здатися, — зазначив Парубій.

Спікер українського парламенту дав високу оцінку позиції Анкари щодо кримського питання. За його словами, Туреччина дотримується принципово чіткої позиції в питанні визнання територіальної цілісності України і відкидає політику подвійних стандартів у питанні приналежності Криму.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій впевнений, що вступ України і Туреччини до ЄС є лише питанням часу. Він також зазначив, що високий розвиток економіки і проведення реформ у Туреччині значно прискорить цей процес.

На питання про окупацію Росією окремих територій України і подальший розвиток подій Парубій сказав:

— Агресивна політика Путіна проти України триває. Кожен день на фронті в різних точках фіксують нові і нові атаки на Збройні сили України. Путін нехтує всіма мирними угодами, які були підписані раніше. На Росію потрібно збільшити міжнародний тиск. Російські війська, російські Збройні сили повинні негайно покинути територію України. Ми хочемо, щоб світова спільнота зайняла відповідну позицію щодо Росії. Саме тому ми хочемо подякувати всім іноземних партнерів, які допомагають нам боротися з агресором, особливо ми вдячні Туреччині. Туреччина завжди нас підтримувала в цьому питанні.

Як повідомляло QHA, у міжнародному аеропорту «Одеса» 14 липня відбулася урочиста зустріч першого регулярного рейсу за маршрутом Анкара — Одеса турецької авіакомпанії Pegasus Airlines.

Джерело: АА

QHA