КИЇВ (QHA) -

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій закликав міжнародні організації направити в окупований Крим незалежну моніторингову комісію, яка б надала оцінку хімічним викидам. Про це Парубій заявив на відкритті пленарного засідання Верховної Ради сьогодні, 6 вересня.

Спікер парламенту зазначив, що якщо комісію не допустять на анексований півострів, цю екологічну катастрофу необхідно визнати ще одним фактом хімічної атаки з боку окупаційної влади.

— Закликаю міжнародні організації, у першу чергу природоохоронні, та інших міжнародних партнерів направити в окупований Крим міжнародну моніторингову місію, яка могла б дати об'єктивну оцінку екологічній катастрофі, яка сталася на півночі окупованого Криму, а також визначити реальну загрозу для всього регіону.

Парубій підкреслив, що РФ перетворила анексований Крим на полігон для випробування небезпечних зразків зброї.

— Закликаю усі країни світу засудити і покарати державу-терориста Росію за застосування хімічної зброї в усьому світі — і в Сирії, і у Великобританії, і в Україні. Світ має бути захищеним, а зло — покарано.

QHA повідомляло, що в анексованому Криму вважають, що кислотні викиди в Армянську сталися через те, що біля заводу «Кримський титан» розташоване кислотне озеро, з якого накрило випарами територію площею 27 кілометрів.

Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник, у свою чергу, зазначив, що причина екологічної катастрофи на півночі окупованого Криму — влучання снарядів у відстійники відходів хімічного виробництва титанового і содового заводів під час військових навчань РФ. При цьому, Росія намагається приховати масштаб екологічної катастрофи і уникнути відповідальності за це.

Джерело: Укрінформ

QHA