КИЇВ (QHA) -

Глава Верховної Ради Андрій Парубій закликав країни Європейського Союзу ввести санкції проти компаній, які беруть участь в будівництві російського газопроводу «Північний потік — 2». Про це він повідомив 21 березня під час відкриття пленарного засідання.

— Нагадаю, що два тижні тому, з ініціативи України, глави парламентів України, Литви, Польщі та Молдови підписали спільний лист про неприпустимість проекту «Північний потік — 2», який є загрозою для енергетичної безпеки України. І дуже важливо, що наш голос був почутий, — зазначив він.

Парубій підкреслив, що Держдеп США вже заявив про свій намір ввести санкції проти компаній, причетних до будівництва «Північного потоку — 2», що підриває енергетичну стабільність і безпеку Європи, а також може надати Росії ще один засіб для чинення тиску на країни Європи.

— Високо цінуємо підтримку України нашими союзниками і закликаємо інші країни, зокрема країни ЄС, ввести санкції проти компаній, що беруть участь в будівництві цього газопроводу.

Нагадаємо, заступник секретаря енергетичної дипломатії Держдепу США Сандра Одкірк заявила, що Росія не повинна використовувати газ як інструмент економічного і політичного тиску на Україну і ЄС. Представник США зазначила, що її країна виступає категорично проти будівництва «Північного потоку — 2».

Раніше ЗМІ повідомляли, що уряд Німеччини захищає «Північний потік — 2».

QHA