РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Українського в'язня Кремля, 19-річного Павла Гриба, Росія звинувачує у підготовці теракту, повідомляють російські ЗМІ.

Справу українця передали на розгляд до Північно-Кавказького окружного військового суду РФ, 9 липня мають відбутися попередні слухання.

Відзначається, що суд планують провести у закритому режимі.

Згідно з матеріалами кримінальної справи, викрадений спецслужбами РФ у Білорусі Павло Гриб, нібито у період з березня по травень 2017 року, перебуваючи в Україні, листувався у мережі зі школяркою з Сочі, ученицею старших класів.

За версією слідства, Гриб нібито переконував дівчину закласти виготовлений заздалегідь саморобний вибуховий пристрій і привести його у дію на випускному вечорі 30 червня 2017 року, після чого — залишити територію Росії.

— Відповідно до ч.3 ст. 12 КК РФ, іноземний громадянин, який скоїв злочин поза межами РФ, але спрямований проти інтересів РФ, підлягає кримінальній відповідальності, — заявили російські правоохоронці.

Нагадаємо, 25 червня в Росії завершилося попереднє розслідування у справі незаконно утримуваного в РФ 19-річного українця.

Павло Гриб зник безвісти 24 серпня 2017 року в Білорусі. Як пізніше він розповів, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим у лісі. Більше доби Павла тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли до Смоленської області, де оформили арешт.

Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

Джерело: Інтерфакс

QHA