КИЇВ (QHA) -


Національні Збори Вірменії на спеціальному засіданні 1 листопада вдруге не обрали прем'єр-міністром єдиного претендента на цю посаду — Нікола Пашиняна.

Для обрання нового прем'єра необхідно було 53 голоси. Але жоден з парламентаріїв не проголосував "за" або "проти", а 13 депутатів утрималися від голосування.

Таким чином, в країні запущена процедура розпуску парламенту, чого домагався Пашинян.

Згідно законодавству Вірменії, якщо прем'єр-міністр подає у відставку, то уряд теж йде у відставку.

Парламентські фракції протягом семи днів висувають своїх кандидатів у прем'єри, і якщо за цей час не обирають нового голову уряду, то через сім днів проводиться ще одне голосування. Якщо парламент не може обрати нового голову уряду вдруге, його розпускають.

Пашинян вже заявив, що позачергові парламентські вибори відбудуться 9 грудня.

 


24 жовтня парламент відхилив кандидатуру Пашиняна на пост прем'єра. Тоді за його кандидатуру не проголосував ніхто з депутатів, а 11 парламентаріїв утрималися.

16 жовтня Нікол Пашинян подав у відставку з посту прем'єр-міністра Вірменії. Політик пішов на цей крок після того, як парламентські сили запевнили його у відсутності наміру висунути на крісло голови уряду свого кандидата. Пашинян обіцяв парламенту масові протести в країні, якщо парламентарії порушать домовленості.


Джерело: Новости-Армения, news.am

QHA